Ryzyko wpisane w branie kredytu

Aby bank mógł nam dać kredyt, jednak w większości przypadków potrzebuje jakiegoś zabezpieczenia, aby mieć pewność, że będziemy mogli wypłacić mu cała sumę pożyczonych pieniędzy.

Dlatego też jednym ze sposób zabezpieczenie kredytów jakie stosują banki jest zabezpieczenie hipoteczne pod zastaw danej nieruchomości na przykład domu, mieszkania lub budynku, w którym chce się stworzyć swoją działalność gospodarczą, na którą właśnie chce się wziąć kredyt. Dzięki temu bank posiada odpowiednie zabezpieczenie kredytowania, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów z wypłacaniem przez nas rat, w każdej chwili może wejść na taką nieruchomość z komornikiem i pozyskać ją na własność.

Jednak warto pamiętać o tym, że to my mamy pierwszeństwo w wykupieniu takiego zastawionego i zdobytego przez bank w przypadku gdy nie byliśmy wydolni finansowo budynki. Dlatego też nawet jeśli go stracimy, to naszą ofertę w pierwszej kolejności bank musi wziąć pod uwagę, gdy będzie wystawiał nasz budynek na licytację, aby uzyskać z tego tytułu odpowiednie środki. Na pewno taka sytuacja jest dość korzystna. Jednak należy pamiętać, ze takie zastawianie mieszkania czy domu, nie jest zbytnio bezpiecznie. Nigdy nie mamy pewności, że nasz interes wypali i będziemy mieli odpowiednie pieniądze na to, aby w razie utraty takiego mieszkania potem go swobodnie wykupić. Dlatego też, gdy chce się wziąć kredyt pod zastaw mieszkania czy domu wszystko trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, aby w tej kwestii nie popełnić żadnych błędów.

Niebezpieczna inwestycja